Tenis jest szybką i ekscytującą grą i nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie gry niż teraz

Tenis to szybka i ekscytująca gra. Gra się na prostokątnym korcie z siatką pośrodku. Gracz, który wygra grę, to ten, który wygrał przynajmniej sześć gier, a przynajmniej dwie z nich wygrały dwie lub więcej gier.Piłkę tenisową można uderzyć dowolną ręką, ale można ją uderzyć tylko raz, zanim odbije się, po czym musi zostać zwrócona przeciwnikowi, skąd pochodzi. Zawodnicy nie mogą używać rąk ani żadnej innej części ciała do odbicia piłki i nie mogą dotykać siatki podczas gry. Bez względu na to, czy jesteś zupełnie nowy w tym sporcie, czy chcesz tylko podszkolić się z podstaw przed powrotem na kort, w tym przewodniku znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć grać w tenisa. Warunki gry i zasady obowiązujące na korcie.

Rodzaje uderzeń i strzałów

Forehand jest wykonywany przednią częścią rakiety, a źródłem siły jest nadgarstek i ramię gracza. Piłkę uderza się z zamachem od zewnątrz do wewnątrz, stosując chwyt zachodni. Chwyt wschodni jest odpowiedni dla graczy, którzy chcą uderzać piłkę bardziej do wewnątrz i na zewnątrz. Backhand jest wykonywany tylną częścią rakiety, a źródłem siły jest bark i ramię gracza. Piłkę uderza się z zamachem do wewnątrz i na zewnątrz, stosując chwyt kontynentalny lub wschodni. Volley to strzał wykonywany w momencie, gdy piłka jest jeszcze w drodze do ziemi po serwowaniu lub silnym strzale. Rakietą wykonuje się ruch wahadłowy w górę z niewielkim skrętem na końcu, aby przenieść piłkę nad siatką. Uderzenie znad głowy to strzał polegający na uderzeniu piłki wysoko w powietrze nad siatką. Rakietę trzyma się wysoko nad głową, a piłkę uderza się tak mocno, jak to możliwe, aby przelecieć nią nad siatką.

Strategia i taktyka gry

Serw i return - serw jest pierwszym punktem gry. Serwujący uderza piłkę w poprzek siatki i na pole serwisowe. Return to strzał, który przeciwnik serwującego odbija przez siatkę w pole serwisowe. Serwujący otrzymuje drugie podanie, jeśli return jest przełamany i nie musi być oddawany ponownie. - Volley - backhand volley to strzał, który wykonuje się, gdy piłka zmierza w kierunku ziemi po serwowaniu lub mocnym uderzeniu. Rakietą wykonuje się ruch wahadłowy w górę z niewielkim skrętem na końcu, aby przenieść piłkę nad siatką. - Topspin - uderzenie topspinowe polega na uderzeniu piłki z lekkim skrętem nadgarstka, aby nadać piłce topspin. Pozwala to piłce poruszać się nieco wyżej i z większym stopniem rotacji, ale nie jest ona zbyt mocno podkręcona.Tenis jest grą indywidualną, ale w grze mogą brać udział także inne osoby. Widzowie powinni zawsze zachowywać się z szacunkiem, nie przeszkadzać zawodnikom i nie rozpraszać ich uwagi. Wynik jest zawsze zapisywany jako litera i liczba. Litera reprezentuje zawodnika, a liczba - grę (np. A1, B2 itd.).