Spotkanie Plymouth kontra Bristol City, wynik końcowy 0-1

W ostatnim spotkaniu rozgrywek Championship drużyna Plymouth podejmowała Bristol City na własnym boisku, w ramach 40. kolejki ligowej. Mecz, który odbył się dokładnie tydzień temu, zakończył się zwycięstwem gości 1-0. Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, ostateczne rozstrzygnięcie padło dopiero w drugiej połowie, kiedy to Bristol City zdołało zdobyć bramkę, której nie udało się odrobić gospodarzom. Mecz na stadionie Home Park dostarczył emocji do samego końca, a zwycięstwo gości pozwoliło im zdobyć cenne punkty w walce o awans.

Relacja z meczu: Plymouth - Bristol City

W sobotnie popołudnie na stadionie Home Park odbyło się spotkanie pomiędzy drużyną Plymouth Argyle oraz Bristol City. Emocje sięgały zenitu, gdyż obie ekipy potrzebowały punktów w swojej walce o ligowe cele. Sędzią głównym tego starcia był Keith Stroud z Anglii.

Sprawozdanie z meczu

Rozpoczęcie meczu nie zapowiadało pasjonującej rywalizacji, obie drużyny przemieszczały się po boisku, starając się znaleźć lukę w obronie przeciwnika. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, mimo starań zawodników z obu stron. Mimo to, kibice dopingowali swoje zespoły, tworząc niesamowitą atmosferę na trybunach.

Po przerwie to Bristol City wyszło z ogniem w oczach, starając się narzucić swój styl gry. W 57. minucie to goście objęli prowadzenie za sprawą Nathana Wellsa, który skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Plymouth próbowało odrobić straty, jednak nie potrafiło znaleźć sposobu na pokonanie defensywy rywali.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji - w 54. minucie Alfie Devine z Plymouth otrzymał pierwszą żółtą kartkę za faul, a następnie w 78. minucie po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko, pozostawiając swoją drużynę w dziesiątkę. W ostatnich momentach gry Jordan Houghton również zobaczył żółtą kartkę.

Goście także nie uniknęli kartek - Scott Twine już w 28. minucie dostał upomnienie, a później Cameron Pring i Nathan Wells również znaleźli się na liście zawodników z żółtymi kartkami. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Bristol City 1-0, a emocje na boisku i trybunach były niesamowite.

Po tym spotkaniu Plymouth Argyle będzie musiało szybko podnieść się z porażki, czekając kolejno na pojedynki z zespołami QPR, Leicester i Stoke City. Natomiast Bristol City będzie kontynuować swoją walkę o punkty w meczach przeciwko Blackburn, Huddersfield i Norwich. Czy obie drużyny zdołają osiągnąć swoje cele w nadchodzących spotkaniach? Pozostaje nam śledzić rozwój wydarzeń w angielskiej Championship.