Na obiekcie Home Park miało miejsce spotkanie Plymouth kontra Sunderland zakończone wynikiem 2-0

W sobotę 25 listopada na stadionie Home Park odbył się mecz pomiędzy drużynami Plymouth i Sunderland. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść Plymouth, który prowadził 2-0 już na przerwę. Spotkanie to miało miejsce w ramach 17. kolejki Championship.

Mecz pomiędzy drużynami: Plymouth (Gospodarz) przeciwko Sunderland (Goście)

Luke O'Nien 85'

Następne mecze dla Plymouth: Coventry, Stoke City, Leicester.

Następne mecze dla Sunderland: Huddersfield, Millwall, West Brom.

Relacja z meczu:

Emocje sięgały zenitu na Home Park w trakcie starcia Plymouth z Sunderland. Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu M. Whittakera w 24. minucie. Atmosfera na trybunach była gorąca, a kibice Plymouth gromkimi okrzykami dopingowali swój zespół. Częste ataki drużyny gości nie przynosiły jednak rezultatu, a piłkarze Plymouth skutecznie bronili swojej bramki. Na niespełna pięć minut przed przerwą F. Azaz podwyższył prowadzenie dla gospodarzy, ustalając wynik na 2-0.

Druga połowa przyniosła zaciętą walkę o każdą piłkę. Zarówno Plymouth, jak i Sunderland starały się kontrolować przebieg gry, ale żaden z zespołów nie zdołał już zmienić wyniku. Mimo kilku groźnych sytuacji podbramkowych, bramkarze obu drużyn stanęli na wysokości zadania, zachowując czyste konto. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Plymouth 2-0, co wywołało ekstatyczną radość wśród miejscowych fanów.

Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji. Sędzia James Bell pokazał kilka żółtych kartek piłkarzom obu drużyn, a w 85. minucie Luke O'Nien z Sunderland ujrzał żółtą kartkę. Mimo wzmożonych wysiłków żaden z zespołów nie zdołał odwrócić losów meczu. Ostatecznie to Plymouth cieszyło się ze zdobycia trzech punktów, a ich kibice mieli powody do radości po udanym występie swojej drużyny.