Plymouth vs Rotherham, wynik meczu: 3-2

W dniu 16 grudnia 2023 roku na stadionie Home Park odbył się emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy drużynami Plymouth i Rotherham. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 3-2, po świetnym widowisku w ramach 22. kolejki Championship. Wynik na przerwę był remisowy, 1-1, a emocje sięgały zenitu przez całą długość meczu.

Mecz pomiędzy drużynami: Plymouth vs Rotherham

W dniu 16 grudnia 2023 roku na stadionie Home Park odbyło się spotkanie piłkarskie pomiędzy drużynami Plymouth, a Rotherham. Mecz należał do 22. kolejki ligi Championship. Sędzią głównym tego spotkania był Gavin Ward. Wynik końcowy meczu to 3-2, a wynik do przerwy to 1-1.

Relacja z meczu

Na stadionie Home Park panowała niesamowita atmosfera już od samego początku. Kibice obu drużyn głośno dopingowali swoje zespoły, tworząc niezapomniany klimat. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, obie drużyny starały się przejąć kontrolę nad grą, co skutkowało dynamicznymi akcjami i dużą walką o piłkę.

W 16. minucie spotkania to goście wyszli na prowadzenie po golu strzelonym przez J. Lindsay'ego, asystę zanotował S. Nombe. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli. W 45. minucie F. Azaz doprowadził do wyrównania, zdobywając bramkę dla Plymouth.

Po przerwie to drużyna Plymouth objęła prowadzenie. W 52. minucie F. Azaz ponownie wpisał się na listę strzelców, asystującemu M. Whittakerowi. Jednak Rotherham nie zamierzał się poddawać i w 77. minucie T. Eaves wyrównał wynik po asyście S. Morrisona.

Niesamowite emocje towarzyszyły kibicom do samego końca meczu. W doliczonym czasie gry M. Whittaker zdobył decydującego gola dla Plymouth, ustalając wynik spotkania na 3-2. Bramka została poprzedzona piękną akcją F. Azaza.

Mecz obfitował również w kartki. Łącznie sędzia pokazał siedem żółtych kartek, w tym dwie czerwone dla gości. Daniel Ayala został ukarany dwoma żółtymi kartkami, co skutkowało czerwoną kartką w 55. minucie. Ponadto zarówno Hakeem Odofin, Sam Nombe, jak i Jamie Lindsay otrzymali żółte kartki dla drużyny Rotherham. Natomiast żółte kartki dla Plymouth nie zostały zanotowane. Ostatecznie Oliver Rathbone z Rotherham otrzymał żółtą kartkę w doliczonym czasie gry.

Najbliższe mecze dla Plymouth to starcia z zespołami Birmingham, Cardiff i Southampton, natomiast Rotherham zmierzy się z drużynami Leicester, Middlesbrough i Bayern Monachium.